ШАНОВНІ БАТЬКИ!

Результати діяльності нашого закладу дошкільної освіти, з метою інформування батьків та громадськості, публікуються в мережі Інтернет, а саме: на офіційному сайті ЗДО та на сторінці закладу у Facebook. Це можуть бути фото, відеофайли, творчі роботи учасників освітнього процесу.

Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини, відео з її участю, чи її творчі роботи. Згідно чинного законодавства України, здійснення фотозйомки особи має здійснюватися лише за її згодою (стаття 307 Цивільного кодексу України). Окремих норм, які регулюють питання зйомки та використання фото дітей, в українському законодавстві немає, тому кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію (усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір), але це право обмежене правом кожної особи на повагу до приватного життя.

Винятком із загального правила, коли не потрібно отримувати згоду, є зйомка у публічних місцях: «Згода особи на знімання її на фото, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру». Якщо ж для здійснення зйомки потрібно отримати згоду (не у публічному місці), тоді таку згоду за неповнолітню (від 14до 18 років) чи малолітню (до 14 років) дитину дають батьки.

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Ваш дозвіл на проведення фото- чи відеозйомки та на публікацію фото- та відеоматеріалів дитини або їх аудіозапис.

Розміщуючи роботи або фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми зобов'язуємося, керуватися наступними правилами:

  • заборонено публікувати матеріали із зазначенням номера телефону вашої дитини, адреси чи прізвища;
  • заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місцерозташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі дошкільної освіти;
  • роботу дитини перед публікацією буде розглянуто та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

Такий дозвіл Ви підписуєте/надаєте, подаючи документи на прийом дитини до ЗДО, він буде дійсним до тих пір, доки Ви самі не захочете змінити цю форму і підписати новий дозвіл.

У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в мережі Інтернет, Ви можете звернутися до вихователя Вашої дитини або директора ЗДО.

Відповіді на найпоширеніші питання про вакцинацію доступні на Національному порталі з імунізації https://vaccine.org.ua/

https://surl.li/mttkp

https://surl.li/mlypn

https://surl.li/mopvd 



Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Право на освіту в Україні гарантоване Конституцією. Згідно ст. 9 Закону України «Про освіту», особа має право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх.

Основними формами здобуття освіти є:

  • інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);
  • індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, на робочому місці (на виробництві);
  • дуальна.

Очна (денна, вечірня) форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі.

Заочна форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти шляхом поєднання очної форми освіти під час короткочасних сесій і самостійного оволодіння освітньою програмою у проміжку між ними.

Дистанційна форма здобуття освіти - це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Мережева форма здобуття освіти - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою відбувається за участю різних суб'єктів освітньої діяльності, що взаємодіють між собою на договірних засадах.

Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.

Сімейна (домашня) форма здобуття освіти - це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства.

Педагогічний патронаж - це спосіб організації освітнього процесу педагогічними працівниками, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми здобувачем освіти, який за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, зокрема з метою забезпечення доступності здобуття освіти, потребує такої форми.

Здобуття освіти на робочому місці - це спосіб організації навчання здобувачів освіти, завдяки якому оволодіння освітньою програмою (як правило, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти) відбувається на виробництві шляхом практичного навчання, участі у виконанні трудових обов'язків і завдань під керівництвом фахівців-практиків, залучених до освітнього процесу.

Дуальна форма здобуття освіти - це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти (в інших суб'єктів освітньої діяльності) з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору.

Особливості застосування форм здобуття освіти для різних рівнів освіти можуть визначатися спеціальними законами.

Положення про форми здобуття освіти затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

До вашої уваги презентація МОЗ щодо умов, правил і рекомендацій організації освітнього процесу на період карантину в 2020 році.

Це цікаво та корисно!!!

Десять заповідей батьківства

1. Не чекай, що твоя дитина буде така, як ти, або як ти бажаєш. Допоможи їй стати собою, а не тобою.
2. Не порівнюй дитину з іншою, а порівнюй саму із собою сьогодні, завтра, вчора.
3. Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш, ти подарував їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона подарує життя другій та третій: це незворотний закон вдячності.
4. Не перекладай на дитину свої образи, щоб на старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш, те й зросте.
5. Не стався до її проблем зверхньо: тягар життя дається кожному по силі - будь впевнений, їй її тягар не менший, аніж твій, а може й більший, тому що в неї ще немає звички.
6. Не принижуй.
7. Не карай себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, карай, якщо можеш, але не робиш.
8. Пам'ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.
9. Вмій любити чужу дитину, ніколи не роби чужій те, що не бажав би, щоб інші зробили твоїй.
10. Люби свою дитину будь-якою: не талановиту, невдаху, дорослу. Коли спілкуєшся з нею, радій тому, що дитина - це свято, яке зараз поруч із тобою.

ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ  «ПРОЛІСОК»

"Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати її в родинному колі". (Ст. 7 п. 3 Закону про дошкільну освіту та виховання)

1. Загальні положення.

1.1. Батьки або особи, які їх замінюють (далі - батьки), є учасниками освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі (далі- дошкільний заклад)

Батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, за збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

2. Права батьків.

2.1. Батьки мають право:

  • вибирати дошкільні заклади та форми отримання дошкільної освіти
  • та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;
  • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування дошкільного закладу;
  • звертатись до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;
  • вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;
  • на додаткові освітні платні послуги та відмовлятись від запропонованих послуг;
  • приймати участь у заходах дошкільного закладу;
  • брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу.

3. Обов'язки батьків.

3.1. Батьки зобов'язані:

  • виховувати у дитини любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;
  • постійно дбати про фізичние здоров'я дитини, її психічний стан, створювати належні умови для розвитку її природних задатків, нахилів та здібностей;
  • поважати гідність дитини;
  • виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком;
  • виконувати режим дня дошкільного закладу;
  • приводити дитину добре вимитою, одягненим в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;
  • батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;
  • не мають права знімати на відеокамеру без дозволу завідувача ДНЗ
  • не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;
  • не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;
  • забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного закладу;
  • своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;
  • приводити дитину при наявності довідки від дільничого лікаря або стаціонара з зазначеням діагноза хвороби або причини відсутності. Якщо дитина відсутня три дні і більше - приймається при наявності довідки від лікаря про стан здоров'я;
  • діти, які відсутні 1 місяць з поважних причин (відпустка батьків, лікувально-оздоровча путівка) приймаються з довідкою від лікаря після огляду старшої медичної сестри дошкільного закладу;
  • приводячи дітей до дошкільного закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов'язані передати дитину батькам;
  • не забирати дітей в нетверезому стані;
  • дотримуватись правил дорожнього руху;
  • бути прикладом для своїх дітей;
  • своєчасно в установленому порядку вносити плату за харчування дитини в дошкільному заклад;
  • відвідувати батьківські збори;
  • виконувати поради - рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;
  • бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.

Ми разом з Вами зацікавлені у всебічному розвитку вашої дитини.

НЕУХИЛЬНЕ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ДИТЯЧОГО САДКА ОБОВ′ЯЗКОВЕ ДЛЯ ВСІХ БАТЬКІВ!

© 2018 Пролісок. село Трикрати, вул.Колісніченка, 3, 56535
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати